0

Články pre záhradníkov

17 máj 2024
1

Jar je čas, keď sa záhrada prebúdza k životu a ruže - kráľovné našich zelených plôch - začínajú ďalšiu sezónu s novou silou. Aby sme sa mohli tešiť z ich nádhery po celý rok, musíme sa o ne starať už skoro na jar.

16 máj 2024
5

Špargľa - obľúbená zelenina, na ktorú sa tešíme takmer celý rok. Sezóna týchto zelených trvaliek sa začína začiatkom mája. Bohužiaľ, málokto si uvedomuje, že pestovanie špargle je náročné. Nie každý vie, že v prípade špargle musí prejsť niekoľko vegetačných období, kým si môžeme vychutnať chuť tejto zeleniny. 

15 máj 2024
16

Ruža je určite kráľovnou záhrady, ale aby sa naplno rozvinula celá jej krása, je potrebné správne pripraviť sadenicu a priestor v záhrade. Zostavili sme pre vás praktickú príručku, aby ste všetko urobili správne.

13 máj 2024
4

Rododendrony sú kvitnúce vždyzelené opadavé ázijské kríky patriace do čeľade vresovité. Sú obľúbené u záhradkárov vďaka svojim exotickým žiarivým kvetom a pomerne jednoduchej starostlivosti. Rododendrony a príbuzné azalky sa vyrábajú v rôznych veľkostiach a formách, vďaka čomu sú vhodnou voľbou na vytváranie rôznych krajinných kompozícií.

10 máj 2024
11

Záhradkárčenie je pre človeka úžasná a prirodzená činnosť. Môžete si o nej prečítať v Biblii alebo si ju vyskúšať na vlastnej koži. Môžete si vytvoriť krásnu záhradu plnú kvetov alebo staviť na pestovanie plodín a zásobovať seba a svojich blízkych vlastnou ekologicky vypestovanou zeleninou, ovocím a lesnými plodmi.

07 máj 2024
17

V máji sa nemusíte trápiť so sadenicami, semená môžete zasiať hneď na trvalé miesto. Pôda sa dostatočne prehriala a teplé počasie trvá už niekoľko týždňov, čo znamená, že je čas na výsev zeleniny a kvetov.

06 máj 2024
17

Posledný mesiac jari je pre záhradkárov najrušnejším obdobím. Práve na máj pripadá najviac fyzicky náročných úloh. Musíte prekopať záhony, vysadiť množstvo sadeníc, presadiť zeleninu a kvety a vykonať desiatky ďalších neodkladných prác.

09 apr 2023
810

Technológia pestovania zeleniny a bobuľovín na vyvýšených záhonoch vymysleli vo Fínsku, kde to miestne poveternostné podmienky vyžadujú. Budú vyvýšené záhony so svojimi výhodami a nevýhodami vhodné aj do vašej záhrady? 

07 apr 2023
403

Aké kvety priťahujú motýle? Top 10 trvaliek a výber letničiek, ktoré oživia vašu záhradu. Aké farby rastlín majú motýle radi

04 apr 2023
444

Aké práce v skleníku sú nutné pred jarnou výsadbou? Ošetrenie proti chorobám a škodcom, čistenie a dezinfekcia pôdy. Príprava pôdy na jarnú sezónu

 

  • 1
  • 2
mc visa dhl dpd 123kurier