0

Záruka kvality výrobkov a obalov

Vážený zákazník, ak vás zaujíma, či naše semená, cibule a sadenice splnia vaše očakávania, predložíme vám niekoľko argumentov, ktoré hovoria v prospech nášho internetového obchodu.

Sme rodinná firma, ktorá svoje prvé kroky podnikla začiatkom 90. rokov. Za celé roky našej činnosti sme si získali dôveru najlepších poľských a holandských pestovateľov a výrobcov. Vďaka tomu sortiment ponúkaný v našom internetovom obchode pochádza z plodín, ktoré spĺňajú najvyššie európske normy.

Dlhoročné skúsenosti zaručujú našim zákazníkom najlepší sortiment na poľskom trhu.

  1. Vyvíjame maximálne úsilie a dodržiavame prísne postupy, aby sme zabezpečili, že sa rastliny bezpečne dostanú ku každému zákazníkovi.
  2. Pred odoslaním kontrolujeme všetky sadenice, cibuľky a semená, aby každý zákazník dostal produkty najvyššej kvality.
  3. Na skladovanie a balenie ponúkaných rastlín používame najmodernejšie technológie.

6 pravidiel bezpečného balenia výrobkov:

Balenie rastlín do balíkov podľa našich postupov zaručí bezpečné doručenie na akékoľvek miesto v Poľsku.
Na tento účel:

  • Na ochranu koreňového systému sadeníc používame špecializovaný substrát obohatený o minerálne látky. Robíme to tak, aby rastliny počas prepravy nestratili turgor.
  • Rastliny skladujeme pri nízkej teplote, optimálne prispôsobenej požiadavkám druhu.
  • Koreňový systém balíme pomocou špecializovaného zariadenia. Mechanické balenie rastlín umožňuje minimalizovať ich stratu vlhkosti a tiež zabraňuje poškodeniu koreňov.
  • Každá objednávka dostane svoj vlastný jedinečný kód a číslo, aby nedošlo k zámene. Vďaka tomu zákazník dostane správne vyplnenú objednávku.
  • Objednané sadenice sa zasielajú v špeciálnych pevných kartónových škatuliach. Obaly sú perforované, čo umožňuje rastlinám prístup kyslíka.
  • Okrem toho sú medzi sadenicami umiestnené kartónové priehradky, aby sa rastliny v škatuli nepohybovali.

Spôsob balenia rastlín závisí od druhu:

Sadenice ovocných kríkov, ruží, hrozna.

Pred balením naši odborníci skontrolujú kvalitu každej sadenice. Potom sa korene vybraných rastlín mechanicky upevnia vhodným substrátom s pridanými minerálnymi zložkami.

Sadenice pripravené na prepravu sa skladujú v chladnej miestnosti pri teplote +2 až +5 stupňov.

Stonky ruží sú voskované, aby počas prepravy nestratili vlhkosť. Každá sadenička je označená plastovou slučkou s názvom druhu a kultivaru. Sadenice ruží sa posielajú v balíkoch, koreňový bal spolu so zeminou a hydrogélom sa na čas prepravy zabalí do plastu.

 

Sadenice v kontajneroch

Sadenice z kategórie "Zdravý ovocný sad", ako aj "Okrasné rastliny" sa zasielajú v kontajneroch P9 a sú jednoročné. Kvetináče sú uložené vo fóliových obaloch, ktoré chránia zeminu pred rozsypaním. Sadzenice v kvetináčoch majú 100 % záruku, že sa ujmú, môžu sa umiestniť do zeme od apríla do novembra (v lete počas zamračených dní).

ТJe potrebné poznamenať, že v určitých obdobiach nemusia mať rastliny v kvetináčoch nadzemnú časť. Príkladom takýchto rastlín sú jahody, ibištek, ako aj mnohé iné okrasné rastliny. Tieto druhy rastlín rastú veľmi rýchlo, akonáhle sa začne vegetácia - vytvárajú nové výhonky a listy.

Rastliny v kontajneroch sa skladujú v chladiarenských skladoch pri teplote od +2 do +5 stupňov C. Každá sadenička obsahuje štítok s názvom rastliny.

 

Sadenice jahôd (Frigo)

Sadenice jahôd so silne vyvinutým koreňovým systémom sa na jeseň vykopú, listy sa odrežú a ponechajú sa krátke púčiky, ktoré chránia rastový kužeľ. Korene sa očistia od pôdy. Takto pripravené odrezky sa zabalia do vzduchotesných plastových vriec a uskladnia sa v chladiarenských skladoch pri teplote -2 až 0 °C. Počas balenia sa korene jahôd zabalia do vlhkého substrátu s prídavkom minerálnych látok, ktorý sadenice dokonale vyživuje. Každá sada sadeníc je označená nálepkou s názvom odrody, takto chránené sadenice sa dajú dlhodobo skladovať a prežiť prepravu bez poškodenia. Po vysadení na cieľové miesto začnú sadenice jahôd Frigo veľmi rýchlo rásť. Možno ich vysádzať od marca do novembra bez ohľadu na poveternostné podmienky.

 

Sadenice jahôd v nádobách P9

Kontajnerované sadenice jahôd majú zvyčajne asi 4-5 listov. Koreňový systém takýchto jahôd nevysychá a nepoškodzuje sa počas prepravy a skladovania. Vzhľadom na to, že sadenice rastú od začiatku v kvetináčoch, poskytujú prakticky 100 % záruku prijatia.

 

Trvalky

Viacročné okrasné rastliny sú počas prepravy stále v pokoji. Oddenky sa starostlivo skontrolujú, očistia od zeminy a zabalia do perforovaných vriec. Balenie je naplnené navlhčeným rašelinovým substrátom s prídavkom minerálnych hnojív. Niekedy sa môže stať, že odnože počas obdobia odpočinku nevyzerajú veľmi pôsobivo. Po vysadení však veľmi rýchlo vyklíčia z neaktívnych púčikov. Skladujú sa v chladiarenských skladoch pri teplotách od -2 do 0 stupňov C. Oddenky trvaliek sú označené nálepkou s názvom odrody.

 

Cibule a stonk

Cibule a hľuzy kvetov určené na jarnú alebo jesennú výsadbu veľmi dobre znášajú prepravu a skladovanie. Pred prepravou sa skladujú v chladnej miestnosti pri teplote od +2 do +5 stupňov C, zatiaľ čo žiarovky Lily sa skladujú pri teplote od -2 do 0 stupňov C. Cibule a hľuzy sa pred prepravou balia do perforovaných vriec. Do obalov s cibuľkami ľalií sa pridáva rašelinový substrát s minerálnymi látkami. Štítok je nálepka s názvom druhu a odrody rastliny.

Ďalšie výhody pre našich zákazníkov

Každá sadenička sa dodáva s plastovým štítkom, ktorý pomáha pri neskoršej identifikácii rastliny v záhrade. Nápis na štítku je trvalý, nestiera sa a etiketa môže vydržať až 3 roky.

Špeciálne pre našich zákazníkov ku každej objednávke pridávame podrobný návod na pestovanie daného druhu.


Každá sadenica sa dodáva s plastovou etiketou s úplným názvom a kódom produktu. Po vysadení ho neodstraňujte - neskôr vám pomôže pri identifikácii rastliny v záhrade. Nápis na štítku je trvalý, nestiera sa a štítok môže slúžiť až 3 roky. Je vhodnou alternatívou k štítkom, ktoré sa vyrábajú a popisujú ručne.


Ku každej objednávke prikladáme záhradnú príručku, ktorá obsahuje základné rady týkajúce sa výsadby, pestovania a starostlivosti o objednanú skupinu rastlín. Nájdete tu praktické informácie o správnej pôde, polohe, strihaní a používaní hnojív. Ide o mimoriadne užitočnú príručku, ktorá krok za krokom pomôže začínajúcim záhradkárom.


Máte nejaké otázky?

Podporná služba

E-mail pre otázky: office@gradinamax.sk

Gradinamax používa súbory cookies na zlepšenie vášho zážitku z nakupovania na našej webovej stránke. Ak budete pokračovať v používaní našich služieb, budeme predpokladať, že súhlasíte s používaním súborov cookies.